request)); ?> » Шумоізоляція автомобіля /
+38 (097) 939 81 46 +38 (067) 473 40 83 - Отдел продаж (Вадим)

Продукція Акустичні системи Проектування Інструкції з монтажу Більше про звукоізоляцію Для скачування

Шумоізоляція автомобіля

Шумоізоляція автомобіля

ЩО ТАКЕ ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ АВТОМОБІЛЯ?

Ніщо так не дратує під час руху як шум Вашого автомобіля або шум сусідніх машин? Варто задуматись про додаткову звукоізоляцію. Ефективна звукоізоляція відрізняє більш дорогі машини від машин масового виробництва. Але навіть якщо в комплектації вашого авто не був передбачений подібний «бонус», ви завжди можете купити шумоізоляцію і встановити її у автомобіль.

Можна трохи поліпшити звукоізоляцію в автомобілі, а можна зробити її максимальною. Все залежить тільки від бажання і фінансових можливостей. Увага! Не варто дивуватися, якщо після встановлення звукоізоляції, радіо в машині буде звучати зовсім по-новому. Ви почуєте ті звуки, які не чули раніше через шум. І тільки тоді зможете по-справжньому оцінити якість своєї аудіосистеми. Таким чином, шумоізоляція авто надає багато переваг для автомобіліста.

Що ж є головним в звукоізоляції, які принципи лежать в її основі? Хорошим, ефективним звукоізолятором може бути тільки щільний, важкий і пластичний матеріал. Якщо потрібно збільшити звукоізолюючі характеристики якого-небудь пристрою або предмету, необхідно максимально збільшити його вагу. Зі збільшенням ваги зменшується частота резонансу і знижуються вібрації предмету. Приймаючи на себе вібрацію, що створюється звуком, звукоізолюючий матеріал перетворює її на теплову енергію. Рівень тепла, що одержується в результаті цього процесу, вкрай низький, тому жарко Вам не стане і машина не перегріється! Таким чином, звукоізоляція авто цілком безпечна як для пасажирів, так і для самого автомобіля.

Існує думка, що за цим принципом працюють всі матеріали, в назві яких є слово «піно»: піноізол, пінополіетилен, поліетилен і подібні. Насправді, це не зовсім так. Матеріали, що мають спінену і волокнисту основу, є не звукоізоляційними, а звукопоглинальними, і для отримання відчутного ефекту потрібно нанести товстий шар цих матеріалів, а цього важко досягти в автомобілі.

Інший підхід називається бар’єрним. Зазвичай за цим принципом працюють бітумні багатошарові матеріали з прошарком зі свинцю. Але сидіти в машині закритим з усіх боків свинцем захоче не кожен. Це небезпечно для здоров’я. Матеріали бар’єрного типу, а цими матеріалами на сьогоднішній день є полімерні мембрани високої щільності, краще всіх поглинають вібрацію, особливо низьких частот.

ЯК ПОСИЛИТИ ЗВУКОІЗОЛЯЦІЮ ВАШОГО АВТОМОБІЛЯ?

Якщо Ви вирішили поліпшити звукоізоляцію своєї машини, ми маємо декілька порад. Спочатку потрібно з’ясувати причину шуму. Це може бути необхідно для стереосистем, колонок і панелей дверей. Слід розуміти, що навіть за умови дуже добре виконаної роботі зі звукоізоляції, встановлені матеріали будуть поглинати тільки частину шуму. Іноді, щоб зробити хорошу звукоізоляцію, досить покрити 40% загальної площі кузовних панелей. І чим якісніша шумоізоляція автомобіля буде встановлена, тим вищий рівень поглинання зайвих звуків ви досягнете.

Для зменшення шуму, що створюється шинами під час руху, необхідно звукоізолювати всі двері і порожнини над колесами. В усіх цих місцях необхідно встановити звукоізоляційні мембрани TECSOUND SY. Чим сильніше звук, тим товщі і важчі мембрани повинні застосовуватися. Головне не забувати, що матеріали важкі і, покращуючи звукоізоляцію, Ви будете збільшувати вагу машини. Під час встановлення ізоляції в арках коліс стежте за тим, щоб дренажні отвори не зачинялися звукоізоляційним мембранами.

Якщо Вам потрібна максимальна тиша, доведеться додатково звукоізолювати підлогу машини, її стелю і порожнини за дошкою управління. Це потрібно, щоб приглушати шум працюючого двигуна. Це найскладніший варіант звукоізоляції, оскільки буде потрібно зняти крісла, внутрішню обшивку вашого улюбленця, а також панель управління, що дуже складно, і на це зважиться не кожен автолюбитель. При цьому ціна захисту вашого автомобіля від непотрібних звуків не перетинає межі доступного. Таким чином, шумоізоляція стане досить недорогим способом позбутись набридливого шуму і дасть автомобілісту можливість насолоджуватись радіо або цілковитою тишею.

Крім щільних полімерних мембран TECSOUND Вам може знадобитися спеціальний рідкий звукоізоляційний матеріал, простіше – герметик, який допоможе потрапити в ті місця, де не вийде встановити мембрани. Не варто застосовувати силіконові герметики, оскільки здебільшого вони мають кислотну основу. Не встановлюйте всередині машини рулонні матеріали, що містять бітум. Вони не тільки небезпечні для здоров’я, але і почнуть розм’якшуватися у спеку, і машина пропахне запахом бітуму.

КРАЩА ПОРАДА ЗІ ЗВУКОІЗОЛЯЦІЇ АВТОМОБІЛЯ

Найкращою порадою, яку ми можемо дати тим, хто хоче зробити додаткову звукоізоляцію своєї машини – зверніться в спеціалізовану компанію з гарною репутацією. Тільки професіонали зможуть зробити її якісно. Єдине, що ми ще порадимо – подивіться, а краще пощупайте, якими матеріалами будуть робити звукоізоляцію. Якщо це матеріали, що мають спінену основу і малу вагу, ефект буде слабким. З фізикою домовитися не можна! Звукоізолятор повинен бути щільним, важким і пластичним, якраз таким, якими є мембрани TECSOUND.

Приклад використання звукоізоляційних матеріалів Tecsound в автомобілі FIAT. Для прикладу демонструємо етапи ізоляції двері автомобіля. Тут використовується звукоізоляційний матеріал Tecsound SY 50. Кінцевий шар з войлоку додавався для покращення акустики автомобіля.

Етап 1. Розібрані двері.

1

Етап 2. Клеємо на двері Tecsound SY 50

2

Етап 3. Кладемо на Tecsound фінішних шар войлоку

3

Вгору