request)); ?> Виброизоляция трубопроводов и воздуховодов | Tecsound /
+38 (044) 593-88-27
+38 (067) 621 66 11 - Отдел продаж

+38 (044) 593-88-25 - Отдел закупок
Продукція Акустичні системи Проектування Інструкції з монтажу Більше про звукоізоляцію Для скачування

Віброізоляція трубопроводів і повітроводів


Віброізоляція неопорних зв’язків (трубопроводів, повітроводів тощо) виконується з метою забезпечення необхідної свободи руху віброізольованої машини за рахунок зниження жорсткості зв’язків, що розглядаються. Це необхідно для ефективної роботи віброізоляторів і зниження звукової енергії, що розповсюджується через ці зв’язки.

Для віброізоляції на кожному трубопроводі (або повітроводі), приєднаному до машини, встановлюють гнучкі вставки. Їх слід розташовувати якомога ближче до вібруючого агрегату. Якщо жорсткість цих вставок мала в порівнянні з жорсткістю віброізоляторів (наприклад, біля вентиляторів), то немає істотного значення, як вони орієнтовані. У тих випадках, коли жорсткість гнучких вставок порівняна з жорсткістю віброізоляторів (насосні агрегати, компресори), вставки слід розташовувати так, щоб вплив їх жорсткості був мінімальним в напрямках дії найбільших динамічних сил, що розвиваються інженерною машиною.

Наприклад, гнучкі вставки для насосних агрегатів мають більшу жорсткість в поздовжньому напрямку і меншу в поперечному. Тому їх слід розміщувати паралельно осі обертання. У деяких випадках на одному трубопроводі встановлюють дві гнучкі вставки на двох його розташованих поруч взаємно перпендикулярних ділянках. Тоді забезпечується корисна для віброізоляції відносно низька жорсткість цього зв’язку у всіх напрямках. Збільшення числа гнучких вставок на трубопроводі більше однієї-двох не призводить до зниження звукової вібрації, що розповсюджується по ньому, яка все одно поширюється по воді (повітрю), що міститься в ньому. На ділянках трубопроводів (повітроводів) між агрегатом і гнучкою вставкою не рекомендується виконувати вузли кріплення до будівельних конструкцій (навіть віброізольованих).

Трубопроводи (повітроводи) не повинні мати жорсткого контакту з огороджувальними конструкціями. Часто жорстке кріплення трубопроводів і повітроводів до будівельних конструкцій є причиною неприпустимого рівня шуму у віддалених приміщеннях, розташованих через кілька поверхів від даного місця кріплення. Кріплення трубопроводів і повітроводів до будівельних конструкцій необхідно проводити за допомогою віброізолюючих кріплень «ВІБРОФЛЕКС ™» з пружним елементом на основі матеріалу Sylomer (мал.8).

articl_1

Мал. 8 Схема прокладання інженерних мереж

1 – стіна;

2 – негорюча мінеральна вата;

3 – вібродемпфуючий матеріал K-Flex;

4 – трубопровід;

5 – невисихаючий герметик;

6 – гільза;

7 – монтажний кронштейн;

8 – прокладка з м’якої гуми;

9 – віброізолююче кріплення «ВІБРОФЛЕКС ™ ЕР / 25В»

Для звукоізоляції як водостічних труб так і повітроводів пропонуємо використовувати спосіб огортання труб спеціалізованим іспанським матеріалом Tecsound FT 75. Матеріал затискається хомутами, стики з’єднуються скотчем і, якщо є можливість, конструкція закривається коробом. Але останнє робиться більше для естетичного вигляду.

У даних рекомендаціях описані тільки основні принципи віброізоляції. Правильний вибір схеми віброізоляції інженерного устаткування вимагає врахування широкого спектру параметрів, як самих агрегатів, так і віброізолюючих підстав.

Матеріали надані: А.Ю. Смірнов, В.С. Контарь

Вгору