request)); ?> » Звукоізоляція і шумоізоляція дверей /
+38 (097) 939 81 46 +38 (067) 473 40 83 - Отдел продаж (Вадим)

Продукція Акустичні системи Проектування Інструкції з монтажу Більше про звукоізоляцію Для скачування

Звукоізоляція і шумоізоляція дверей

Звукоізоляція і шумоізоляція дверей

 

Цього разу мова буде йти про двері, які фахівці називають звукоізоляційними або шумозахисними. Основне завдання таких дверей – знизити шум, що проникає в приміщення (або навпаки – з приміщення). Чим же вони відрізняються від звичайних стандартних дверей? Перш за все тим, що щільно прилягають до дверної коробки і підлоги завдяки різноманітним ущільнювачам і порожкам. А також тим, що всередині них, як правило, знаходиться шумопоглинаючий наповнювач.

Де потрібні спеціальні звукоізоляційні двері?

Будь-які двері – звукоізоляційні. Але не кожні захищають від шуму однаково. Якщо необхідно усунути всього кілька децибел (дБ), то вистачить і звичайного картонного прошарку. Двері з ДСП або ПВХ-профілю можуть позбавити від шуму в 27-30 дБ. В цьому випадку істотно зменшиться проникнення всередину під’їздного шуму.

Але якщо мова йде про спеціальні приміщення, наприклад, студї звукозапису або офіси, то тут потрібна особлива звукоізоляція. При її установці обов’язково потрібно пам’ятати, що робити двері більш шумостійскими, ніж стіни і перекриття, не має сенсу. Говорити про звукоізоляційні двері є сенс тільки тоді, коли забезпечена звукоізоляція стін, вікон і перекриттів. Це особливо важливо для приміщень з полегшеними міжкімнатними перегородками (наприклад з гіпсокартону), де за наявності найбільш глухої двері все одно чути, що відбувається за перегородкою. За інших рівних умов – чим двері важчі і товщі, тим краще вони захищають від шуму. Наприклад, товсті свинцеві двері не пропустять практично жодного звуку. Але двері з такою вагою в наших будинках ставити немислимо, та й не потрібно.

За твердженнями фахівців, масивні двері з дуба або сосни значно знижують рівень шуму. Крім того, хороші антишумові властивості мають протипожежні двері: всередині них закладений теплоізолятор (він же – і хороший звукоізолятор). Наприклад, звукоізоляція протипожежних дверей німецької фірми «Херманн» (Hermann) – у межах від 36 до 45 дБ.

Сталеві двері мають звукоізоляційні якості, якщо між сталевими листами прокладений ізолятор (краще, якщо це мінеральна вата або матеріал Tecsound 2FT 80). Без такого ізолятора сталевий лист може навпаки підсилювати шум.

Але все ж, якщо виникає потреба надійніше захиститися від шуму, можна і зі звичайної двері зробити звукоізоляційну. Давайте розглянемо, як це зробити.

Як знизити звукопроникність звичайних дверей?

Найпростіший спосіб, але й не дуже ефективний – оббити двері дерматином або натуральною шкірою, проклавши під оббивку шар (або кілька шарів) ватину або синтепону. Причому чим товще «м’яка подушка», тим менше шуму пройде крізь двері. Краще, якщо майстри обіб’ють двері з двох сторін. Крім того, можна оббити двері деревом або листом ДСП (але майте на увазі, що в цьому випадку двері стають важче, тому їх краще доповнити ще однією або двома петлями).

Більш складна конструкція – встановити двоє дверей з тамбуром між ними. Повітряний прошарок в тамбурі знизить рівень шуму.

Добре знижують рівень шуму ущільнювальні прокладки, вони закривають зазори між дверною коробкою і дверним полотном. Вони кріпляться до дверного полотна так, щоб на дверях утворився виступ, що прикриває край дверної коробки. Новинкою є матеріал Tecsound 2FT 80, який використовується як додатковий матеріал для двері саме в цілях звукоізоляції. Він складається з двох шарів войлоку по 10 мм, посередині яких розташований 4 мм в’язкоеластичний і щільний матеріал. Це так званий тришаровий сендвіч. Матеріал клеїться до поверхні дверей, яку необхідно звукоізолювати, після чого закривається деревом або іншим матеріалом, який підходить до естетики та дизайну приміщення.

Але якщо звичайні двері вас не влаштовують? Припустимо, у вас на сходовому майданчику збираються галасливі компанії. Або, приміром, Ви – музикант і репетируєте вдома, але не хочете турбувати сусідів. Тоді потрібна ще більш надійна звукоізоляція, дверне полотно особливої ​​конструкції (не враховуючи, звичайно, звукоізоляції стін, вікон і т.д.)

Зовні спеціальні двері не відрізняються від стандартних. Вся різниця – у внутрішній будові. Спеціальні шумозахисні двері в розрізі нагадують листковий пиріг. Саме цей пиріг може складатися з вати або спеціалізованого звукоізоляційного матеріалу Tecsound 2FT 80.

Аксесуари шумозахисних дверей

Дверні коробки. Вони можуть бути металевими або з ДСП. Внутрішню частину металевої коробки заповнюють бетоном, а коробки з ДСП – монтажною піною. Чим меншим є зазор між отвором і дверною коробкою, тим краще. За правилами зазор повинен бути не більше 1 см.

Ущільнювальні прокладки встановлюються по всьому периметру дверної коробки. Добре зарекомендували себе шведські гумові прокладки «Варнамо» (Varnamo) або німецькі (теж гумові) «Фоместріп» (Fomestrip).

Знизу у звукоізоляційних дверей повинен бути поріжок. Коли двері закриваються, до магніту притягується металева пластина, і, таким чином, щілина між підлогою і дверима ліквідовується (таку механіку в каталозі називають «алюмінієвомагнітне ущільнення з підлогою»). При відкритті дверей металева пластина автоматично засувається всередину дверей. Замість пластини до підлоги таким же чином може притискатися спеціальна гумова прокладка – тоді магніт непотрібний

Вгору